Jest to jedna z takich wyciskarek, które każdy, kto ceni sobie dobry sok, powinien mieć. Przede wszystkim jeśli zależy Ci na soku bogatym w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Czym wyróżnia się na tle swoich konkurentów i czy warto ją kupić?

Budowa wyciskarki

Jest to nic innego jak klasyczna wyciskarka pozioma jednoślimakowa. Jednakże zaprojektowana w taki sposób, żeby z powodzeniem mogła zagwarantować swojemu użytkownikowi wszystko co najlepsze. Oferuje m.in. robienie makaronu, wyciskanie oleju, czy mielenie. Wszystko to dzięki rozmaitym akcesoriom, dzięki którym bardzo łatwo jest zmienić jej funkcjonalność na jeszcze większą.

Dodatkowo udostępniono tutaj 5 stopniową regulację dokładności wyciskania. To bardzo przydatna funkcja, ponieważ w zależności od wyciskanych owoców, możesz

Jaka metoda wyciskania soku?

Wszystko opiera się na miażdżeni i kruszeniu surowca. Następnie w ten sposób uzyskany sok przelatuje przez specjalny zestaw sit, które odfiltrowują z niego możliwie jak najwięcej drobinek miąższu. Co prawda sok nie jest klarowny w 100%, aczkolwiek ma bardzo ładną konsystencję i, co najważniejsze, nie pieni się.

Wyciskarka działa na bardzo wolnych obrotach, dzięki czemu nie powstaje tutaj wyższa temperatura. Dzięki temu nie są niszczone najlepsze związki witamin i minerałów, które gromadzą się w sokach. Na przykład sok wytwarzany w sokowirówkach jest zdecydowanie gorszej jakości i nie nadaje się do dłuższego przechowywania. Tymczasem przy wyciskarce Sana te problemy znikają. Zdecydowanie warto jest się na nią zdecydować, o ile zależy Ci na solidnym sprzęcie.