Jest to jedna z najbardziej znanych na całym świecie wyciskarek do soków, która jest uznawana za bardzo solidny produkt. Bez większych problemów radzi sobie z wyciskaniem warzyw, owoców, orzechów, czy ryżu. Została również polecana przez ekspertów żywieniowych, którzy w swoich książkach napisali rekomendacje tego produktu. Jest to poniekąd hybryda sokowirówki i wyciskarki do soków w jednym. Czy rzeczywiście to dobre połączenie?

Sposób działania

W tym wypadku surowiec najpierw jest siekany przez wirujące noże, a następnie przeciskany przez wykonany ze stali nierdzewnej filtr. W ten sposób oddzielany jest sok. Miąższ jest usuwany do osobnego pojemnika, a sok trafia do Ciebie. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie w przeciwieństwie do standardowej sokowirówki. Posiada system chłodzenia, więc bez większych problemów może działać nawet przez długi czas wyciskając kolejne kilogramy owoców. Przeważnie wyciskarki nie mogą pracować dłużej niż 30 minut. W tym wypadku takie ograniczenia znikają.

Wysokie obroty

Niestety pierwsza faza wyciskania owoców odbywa się przy obrotach 1425 obrotów na minutę, co niestety prowadzi do powstawania wyższej temperatury i napowietrzania się soku. Tym samym sok jest mniej wartościowy, niż gdyby został przeciśnięty tylko za pomocą wyciskarki ślimakowej. Jednakże tutaj już wszystko zależy od Twoich upodobań oraz od tego, czy będziesz w stanie zaakceptować taki stan rzeczy. Na pewno jednak urządzenie jest godne uwagi i warto jest się z nim bliżej zapoznać.